Dnes po ránu jsem si otevřel internetové čtivo a přečetl článek na Nature Neuroscience. Není to žádný bulvár jako zdejší příspěvky, časopis má impakt faktor přes 21.126 (2018), takže co je tam, to je určo prauda jak říkal Hurvínek. Člověk aby se šel po ránu hned zahrabat. V článku vědci uzavírají zjištění, že optimismus u lidí je neurologická porucha, která nám zabraňuje pamatovat si a vytěžovat informace, které si nechceme pamatovat, protože se nám nelíbí. Odmítáme si připouštět, že nám hrozí nebezpečí, nevěříme, že se nám může něco špatného přihodit. Vědci jsou toho názoru, že pouze lidé, kteří trpí těžkými depresemi, které musí léčit, vidí svět realisticky. A prý „Naše zjištění naznačují, že tato lidská náchylnost k optimismu je usnadněna tím, že mozek špatně kóduje chyby v odhadech, když vyžadují pesimistické aktualizace„.
No nazdar. Po přečtení bych se málem uzdravil = upadl do těžké deprese 🙂
Článek „How unrealistic optimism is maintained in the face of reality“ kolektivu Tali Sharot, Christoph W Korn, Raymond J Dolan si můžete zakoupit za 8,99 dolaru. My autoři máme slevu 28%, ale bohužel ….. je nepřenosná.
Raději si pustíme písničku a budeme se tvářit nenápadně. Vesele na tajnačku. Dnes jdu na kajak – vyhodnocuji veškerá rizika dle kritického myšlení Nature Neuroscience 🙂
I tak Vás máme rádi mistre